Občanské sdružení při ZŠ Vojnovičova, Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5 ...více
22. 11. 2017

Volné pracovní místo

Přijmeme pracovní sílu na odpolední směnu. Začátek pracovní doby, délka pracovní doby ...více
21. 11. 2017

Vánoční trhy

18.12., 19.12. a 20.12. probíhají školní vánoční trhy v prostorách vstupního vestibulu ...více
28. 09. 2017

NABÍDKA sportovních kurzů

LVK-I. – TELNICE (příměstský kurz: zimní pobyt v horách s lyžařským výcvikem ...více
23. 04. 2014

Den na Přírodovědecké fakultě Univerzity J.E. Purkyně

Velmi nás, učitelky matematiky, nadchla nabídka této fakulty, abychom s třídními kolektivy navštívily přednášku prof. RNDr. Jana Kopky CSc. Téma přednášky bylo opravdu zajímavé: „Matematika trochu jinak“. Jelikož známe pana profesora z dob svých studií, byly jsme přesvědčeny, že program bude pro děti zábavný a díky němu jednoduše pochopí, proč je matematika tak zajímavou vědou. Děti poprvé zažily ukázku studia na fakultě a viděly, co je čeká, pokud se budou dobře učit a budou moci studovat vysokou školu. Na závěr děti dostaly úkol, který měly vyřešit doma a řešení dát nám. Někteří žáci se hned hlásili, že výsledek už znají. Pan profesor je pozval k sobě, pochválil je a řekl, že by měli studovat matematiku.

Poté jsme v rámci akce Dny vědy a umění pozorovali různé fyzikální pokusy i s vysvětlením, pomocí telefonu jsme ovládali malého robota, řešili různé hlavolamy, hledali poklad, sledovali dalekohledem Slunce. Děti jsme od akcí nemohly odtrhnout. Čekala nás další prohlídka vývoje počítačů a ukázka pokusů na katedře chemie. Nakonec jsme se přesunuli na katedru geografie, kde nás pan profesor Ivan Farský velmi zajímavým a poutavým výkladem provedl po různých místech Evropy, kam jezdí se svými studenty. Vysvětlil dětem, proč se vyplatí studovat geografii, v čem je zajímavá, ukázal nám i různé přístroje na měření, které používají. Pozvali jsme pana profesora k nám do školy. Slíbil, že když se ozveme, rád přijde.

Čas se rychle naplnil a my museli odejít. Žáci si program velmi užili, někteří tam i chtěli zůstat, povídali si o různých zážitcích, nikdo nemusel být napomínán. Máme z této opravdu povedené akce moc dobrý pocit. Pocit, že naše děti viděly to, co by jinak neviděly, zkusily si, jak to chodí na vysoké škole. Snad jim to pomůže při rozhodování „co dál“. Máme jen jedno velké přání: Ať je takovýchto akcí pro děti více.

Fotografie z akce najdete zde.

Mgr. Eva Radimská, Mgr. Jaroslava Arnoštová a Mgr. Andrea Štolfová

archív akcí školy