Spolek rodičů a přátel ZŠ Vojnovičova z. s., Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičov ...více
25. 06. 2018

Průzkum přepravních vztahů v Ústí nad Labem

Naše škola byla oslovena s požadavkem pomoci s vyplněním dotazníku. Děti přinesou domů ...více
15. 06. 2018

Příspěvek na ozdravný pobyt

Pojišťovna VZP nabízí příspěvek na ozdravný pobyt žáků - svých pojištěnců. Nutnos ...více
10. 05. 2018

Zápis - přijatí žáci

Seznam dětí přijatých do nového školního roku 2018/19 najdete zde. ...více
23. 04. 2014

Den na Přírodovědecké fakultě Univerzity J.E. Purkyně

Velmi nás, učitelky matematiky, nadchla nabídka této fakulty, abychom s třídními kolektivy navštívily přednášku prof. RNDr. Jana Kopky CSc. Téma přednášky bylo opravdu zajímavé: „Matematika trochu jinak“. Jelikož známe pana profesora z dob svých studií, byly jsme přesvědčeny, že program bude pro děti zábavný a díky němu jednoduše pochopí, proč je matematika tak zajímavou vědou. Děti poprvé zažily ukázku studia na fakultě a viděly, co je čeká, pokud se budou dobře učit a budou moci studovat vysokou školu. Na závěr děti dostaly úkol, který měly vyřešit doma a řešení dát nám. Někteří žáci se hned hlásili, že výsledek už znají. Pan profesor je pozval k sobě, pochválil je a řekl, že by měli studovat matematiku.

Poté jsme v rámci akce Dny vědy a umění pozorovali různé fyzikální pokusy i s vysvětlením, pomocí telefonu jsme ovládali malého robota, řešili různé hlavolamy, hledali poklad, sledovali dalekohledem Slunce. Děti jsme od akcí nemohly odtrhnout. Čekala nás další prohlídka vývoje počítačů a ukázka pokusů na katedře chemie. Nakonec jsme se přesunuli na katedru geografie, kde nás pan profesor Ivan Farský velmi zajímavým a poutavým výkladem provedl po různých místech Evropy, kam jezdí se svými studenty. Vysvětlil dětem, proč se vyplatí studovat geografii, v čem je zajímavá, ukázal nám i různé přístroje na měření, které používají. Pozvali jsme pana profesora k nám do školy. Slíbil, že když se ozveme, rád přijde.

Čas se rychle naplnil a my museli odejít. Žáci si program velmi užili, někteří tam i chtěli zůstat, povídali si o různých zážitcích, nikdo nemusel být napomínán. Máme z této opravdu povedené akce moc dobrý pocit. Pocit, že naše děti viděly to, co by jinak neviděly, zkusily si, jak to chodí na vysoké škole. Snad jim to pomůže při rozhodování „co dál“. Máme jen jedno velké přání: Ať je takovýchto akcí pro děti více.

Fotografie z akce najdete zde.

Mgr. Eva Radimská, Mgr. Jaroslava Arnoštová a Mgr. Andrea Štolfová

archív akcí školy

Těšíte se na velké přestávky venku?