Spolek rodičů a přátel ZŠ Vojnovičova z. s., Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičov ...více
25. 06. 2018

Průzkum přepravních vztahů v Ústí nad Labem

Naše škola byla oslovena s požadavkem pomoci s vyplněním dotazníku. Děti přinesou domů ...více
15. 06. 2018

Příspěvek na ozdravný pobyt

Pojišťovna VZP nabízí příspěvek na ozdravný pobyt žáků - svých pojištěnců. Nutnos ...více
10. 05. 2018

Zápis - přijatí žáci

Seznam dětí přijatých do nového školního roku 2018/19 najdete zde. ...více
20. 06. 2018

MČR škol v šachu

Ve dnech 18. - 20.06.2018  jsme se zúčastnili  finálového turnaje Mistrovství České republiky školních týmů v šachu, do kterého jsme postoupili v krajském přeboru s prvním stupněm z druhého místa.

Akce se konala ve Zlíně a reprezentovali nás žáci Ondřej David, Aleš Vondra, Jan Čech, Lukáš Huja, František Businský a Jan Jeřábek.

Vzhledem k premiérové účasti na takto vrcholné akci, hlavním cílem bylo zodpovědně využít síly turnaje a pomalejší hrací tempo k dalšímu šachovému růstu hráčů a vytvořit si často první zkušenost se závodním šachem. Druhým menším cílem bylo skončit někde uprostřed hrací tabulky, i když jsme byli papírově téměř nejslabším týmem (většina našich hráčů se závodním šachem v podstatě začíná).

První cíl se povedl velmi, druhý cíl se nepovedl. Od začátku turnaje jsme i přes velmi zodpovědnou hru na své soupeře stačili buď částečně, nebo vůbec.  I přes určité úspěchy v druhé části turnaje jsme nakonec na pomocné hodnocení skončili poslední.

Musím se přiznat, že poslední místo bylo pro mne určitým překvapením, ale celou akci hodnotím velmi kladně. Myslím, že jsme si to všichni užili a turnaj byl velkou školou a další motivací pro naše nadějné šachové borce.

Velmi děkuji všem našim hráčům bez ohledu na bodový výsledek za zodpovědný přístup a předvedenou hru. Myslím, že naši žáci předvedli v tuto chvíli maximum, co mohli. Na takovém turnaji musí mít konkurenceschopné družstvo několik značně zkušených závodních hráčů. Náš nejsilnější závodní hráč Ondra David se na první šachovnici potýkal s velmi silnými a často vyspělejšími šachisty a ostatní naši žáci buď nejsou závodními hráči vůbec, nebo jen velmi krátce.

Ještě jednou všem našim reprezentantům za předvedenou hru děkuji a určitě zaslouží pochvalu.

Kompletní informace o turnaji a výsledky najdete zde.

Ing. David Hozda

archív akcí školy

Těšíte se na velké přestávky venku?