10. 02. 2020

Bakaláři pro všechny žáky

Od 1. 2. 2020 plně využíváme systém Bakalářů pro veškerou agendu školy, a to i pro tří ...více
01. 10. 2019

Nabídka sportovních kurzů

LVK-I. – TELNICE (příměstský kurz: zimní pobyt v horách s ly ...více
31. 08. 2019

Jmenování ředitelky školy

S platností k 1. 2. 2020 byla jmenována nová ředitelka školy Mgr. Bc. Marta Maděrová. ...více
30. 08. 2019

Informace o školním roce 2019/20

Vážení rodiče, informace o průběhu školního roku 2019/2020 naleznete v informační ...více
21. 06. 2019

Šachy 2019 - další historický úspěch!!!

V termínu 17-19. června jsme se zúčastnili s družstvem 1. stupně Mistrovství ČR v šachu školních týmů ve Zlíně. Tým tvořili hráči Ondřej David, Jan Čech, Lukáš Huja, František Businský, Jan Jeřábek a David Mikulenka. Byla to již naše druhá účast v řadě a bylo velmi zajímavé sledovat, jak se s tímto silným turnajem letos poperou. V minulém roce jsme sbírali zkušenosti a skončili jsme poslední. Ani letos nebyli vyhlídky příliš vysoké, protože nám jeden z nejsilnějších hráčů odešel na 2. stupeň a papírově jsem měli sílu poměrně malou (nasezení v turnaji na 29. místě z 30 týmů). Na druhou stranu zbylí hráči byli oproti minulému roku daleko vyzrálejší a i já jako trenér jsem letos věděl lépe, jak jednotlivé hráče do zápasů stavět tak, aby celý tým byl úspěšnější.

Nakonec výsledek předčil očekávání. Celý turnaj odehrálo naše družstvo někde uprostřed startovního pole a hrály se velmi slušné šachy prakticky téměř bez velkých a hrubých chyb. I z průběžně hraných partií byl u téměř všech hráčů závodních i nezávodních vidět velký šachový posun a větší vyzrálost. Dokonce jsme byli schopni zremízovat zápas s první nasazenou velmi silnou Plzní. Vzhledem k prvotním předpokladům je celkové 17. místo z 30 týmů z mého pohledu výborný výsledek a hlavně mám velmi dobrý pocit z celkového výkonu našeho týmu. V závěru turnaje to totiž vypadalo, že skončíme ještě o několik pozic lépe a byli jsme nebezpeční prakticky pro každý tým turnaje.

Individuální výkony je poměrně těžké hodnotit, protože někteří naši hráči plnili v tomto turnaji jakousi regulační roli posunu našich nejsilnějších hráčů na tu správnou šachovnici, aby výkon družstva byl optimální. I tito hráči s nulovým bodovým ziskem ale podali velmi silný herní výkon, jen měli proti sobě nejlepší školní hráče v ČR. Opravdu vypíchnout by se ale dal výkon nejmladšího hráče družstva Lukáše Huji, který podal téměř stoprocentní výkon. Hrál sice výhradně na nejslabší 4. šachovnici, ale stejně výkon 7,5 bodu z 8 partií je úctyhodný. Prakticky všechny partie vyhrál a jen v posledním kole povolil soupeři remízu.

Vzhledem k odchodu dašího silného hráče na 2. stupeň v dalším šk. roce je nejspíš tento výsledek na několik dalších let naším vrcholem. V koutku duše jsem ale zvědavý, jak se těmto hráčům v budoucnu povede ve větší konkurenci 2. stupně.

Podrobné výsledky najdete zde a po rozkliknutí naší školy najdete individuální výsledky našich hráčů.

Ing. David Hozda

archív akcí školy