Občanské sdružení při ZŠ Vojnovičova, Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5 ...více
20. 11. 2017

Třídní schůzky a volby do ŠR

Informace o volbách do školské rady: Vyhlášení voleb do Školské rady Zá ...více
13. 11. 2017

Schůzka zástupců tříd

Schůzka zástupců tříd se uskuteční 13.11. v 17.30. Zástupci tříd zde načerpají informa ...více

Souboj čtenářů 2016

Také letos jsme zabojovali v Souboji čtenářů, který organizuje projekt Rosteme s knihou. Obsadili jsme pěkné 18. místo, což je nejlepší umístění naší školy za pět let našich účastí. Žáci 6. B přečetli ve skupinách pět titulů a v den konání soutěže – 11. 4. v pondělí - odpovídali na 25 otázek. Vždy pět ke každé knize.

Celkem děti z 6.B získali 59 bodů. Gratulujeme!

Výsledky ze stránek projektu najdete zde.

TANEČNÍ KLUB LIFE při Školním klubu ZŠ Vojnovičova Ústí nad Labem

DUS Dance CUP 2015 Slaný (31. 1. 2015)

Dne 31. 1. 2015 se sólistky Adélka Pöchmannová a Eliška Slivenecká z kategorie D1 zúčastnily pohárové soutěže DUS Dance CUP 2015 ve Slaném. Adélka se umístila na 1. místě a přivezla si zlatou medaili, Eliška se umístila na 2. místě a přivezla si stříbrnou medaili. Obě holčičky tančily ve stylu Disco Dance.

Dancemania Cup 2015 - Ústí nad Labem (28. 2. 2015)

Tak máme za sebou další soutěž sólíček. Náš taneční klub reprezentovaly Eliška Slivenecká (6. místo v kategorii Děti), Adélka Pöchmannová (2. místo v kategorii Mini) a Šarlotka Prokůpková (3. místo v kategorii Mini). Všem holčičkám moc gratulujeme, byla to moc hezká soutěž a konkurence opravdu veliká.

O pohár starosty městské části Prahy 4 - Praha  (7. 3. 2015)

Toto byla pro naše malé sólistky (Adélu Pöchmannovou, Elišku Sliveneckou a Šarlotu Prokůpkovou) velmi náročná soutěž, neboť se utkaly s tanečnicemi, které tančí ligy CDO. Nicméně umístění bylo perfektní.  Adélka skončila na 5. místě, Šája na 7. místě a Eliška na 9. místě.  Velká zkušenost pro naši trojku, přehlídka nádherných kostýmů, velký zážitek a hezký den strávený s rodiči i trenéry J.

SOUTĚŽ FORMACÍ

Naše letošní formace:

Přípravka                    -           „PYŽAMOVÁ PÁRTY“

Mladší děti (D1)         -           „FOTOATELIÉR“

Starší  děti (D2)          -           „ZTRACENÉ BONBONY“

Junioři                         -           „DESTINY“

Dospělí                       -           „ It´s time to dance“

Elitery LOUNY 2015 – Louny (8. 3. 2015)

Podruhé jsme se přihlásili na soutěž Elitery Louny 2015. Tančily zde všechny naše formace:

Přípravka, mladší děti (D1), starší děti (D2), junioři i dospěláci.  Soutěž byla super. Navíc zážitek, protože jsme měli možnost tentokrát shlédnout vystoupení zdravotně postižených a vozíčkářů. Děti viděly něco, s čím se jen tak nesetkávají.

Umístění:        Přípravka                    -           1.místo

Mladší děti D1           -           2.místo

Starší děti D2             -           3.místo

Junioři                         -           5.místo

Dospělí                       -           2.místo

Slánské tančení  2015  - Slaný  (21. 3. 2015)

Druhá soutěž formací se uskutečnila ve Slaném, kam jsme jeli poprvé. Prostředí bylo pěkné. Konkurence opět veliká. I když jsme si všichni všimli zvláštního hodnocení poroty, i tak jsme si vezli pěkná ocenění:

Umístění:        Přípravka                    -           2.místo

Mladší děti D1           -           1.místo

Starší děti D2             -           3.místo

Junioři                         -           3.místo

Dospělí                       -           2.místo

Fotografie z akcí najdete zde.

Vítězství v řečnické soutěži

Ve čtvrtek 5. 3. 2015 odjel naši školu reprezentovat v řečnické soutěži Mladý sportovní moderátor do České Lípy. Po tvrdém boji se umístil na prvním místě ve své kategorii.

Blahopřejeme.

Deskohraní

Dne 7.10. 2014 jsme jako každoročně jeli do Prahy na Deskohraní. Ráno jsme vyjeli v 7:30 h a do Prahy jsme dojeli, ačkoliv s menším zpožděním, cca v  9:30. V Tyršově domě nás hned uvítali a vysvětlili, co se bude dít. Nejdříve jsme se měli naučit sedm her, a poté si jednu vybrat, kam se zapíšeme a už mohly začít turnaje. Samozřejmě, že i letos jsme nezklamali.

Umístění:

Farmář:
1. místo – Kateřina Žahourová
2. místo – Veronika Nováková
3. místo – Kryštof Hanžl

Duch:
2. místo – Tomáš Drha
3. místo – Pavel Vlček

Scrabble:
1. místo – Marie Lošťáková
2. místo – Vendula Mišáková
3. místo – Karolína Řeháková

Dáma:
2. místo – Barbora Štolfová

Historie v kostce:
2. místo – Anna Chalupecká

Doufáme, že i další rok bude takto úspěšný!                            Marie Lošťáková

Fotografie z akce najdete zde.