04. 02. 2021

Podpora pro přípravu k přijímacím zkouškám

Jako součást rezortní podpory pro přípravu žáků na přijímací zkoušky do maturitních ob ...více
04. 01. 2021

Aktuální informace k obědům

Sledujte, prosím, aktuální změny nabídek oběda v systému na stránce www.strava.cz, čís ...více
30. 12. 2020

Distanční výuka od 1. 2. trvá - rozvrhy zde

Vážení zákonní zástupci, od 1. 2. 2021 je pro prezenční a distanční výuku platný p ...více
04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více

MČR škol v šachu

Ve dnech 18. - 20.06.2018  jsme se zúčastnili  finálového turnaje Mistrovství České republiky školních týmů v šachu, do kterého jsme postoupili v krajském přeboru s prvním stupněm z druhého místa.

Akce se konala ve Zlíně a reprezentovali nás žáci Ondřej David, Aleš Vondra, Jan Čech, Lukáš Huja, František Businský a Jan Jeřábek.

Vzhledem k premiérové účasti na takto vrcholné akci, hlavním cílem bylo zodpovědně využít síly turnaje a pomalejší hrací tempo k dalšímu šachovému růstu hráčů a vytvořit si často první zkušenost se závodním šachem. Druhým menším cílem bylo skončit někde uprostřed hrací tabulky, i když jsme byli papírově téměř nejslabším týmem (většina našich hráčů se závodním šachem v podstatě začíná).

První cíl se povedl velmi, druhý cíl se nepovedl. Od začátku turnaje jsme i přes velmi zodpovědnou hru na své soupeře stačili buď částečně, nebo vůbec.  I přes určité úspěchy v druhé části turnaje jsme nakonec na pomocné hodnocení skončili poslední.

Musím se přiznat, že poslední místo bylo pro mne určitým překvapením, ale celou akci hodnotím velmi kladně. Myslím, že jsme si to všichni užili a turnaj byl velkou školou a další motivací pro naše nadějné šachové borce.

Velmi děkuji všem našim hráčům bez ohledu na bodový výsledek za zodpovědný přístup a předvedenou hru. Myslím, že naši žáci předvedli v tuto chvíli maximum, co mohli. Na takovém turnaji musí mít konkurenceschopné družstvo několik značně zkušených závodních hráčů. Náš nejsilnější závodní hráč Ondra David se na první šachovnici potýkal s velmi silnými a často vyspělejšími šachisty a ostatní naši žáci buď nejsou závodními hráči vůbec, nebo jen velmi krátce.

Ještě jednou všem našim reprezentantům za předvedenou hru děkuji a určitě zaslouží pochvalu.

Kompletní informace o turnaji a výsledky najdete zde.

Ing. David Hozda

Souboj čtenářů 2016

Také letos jsme zabojovali v Souboji čtenářů, který organizuje projekt Rosteme s knihou. Obsadili jsme pěkné 18. místo, což je nejlepší umístění naší školy za pět let našich účastí. Žáci 6. B přečetli ve skupinách pět titulů a v den konání soutěže – 11. 4. v pondělí - odpovídali na 25 otázek. Vždy pět ke každé knize.

Celkem děti z 6.B získali 59 bodů. Gratulujeme!

Výsledky ze stránek projektu najdete zde.

klub@zsvojnovicova.cz