06. 07. 2018

Chorvatsko 2018

Spolek rodičů a přátel ZŠ Vojnovičova z. s., Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičov ...více
25. 06. 2018

Průzkum přepravních vztahů v Ústí nad Labem

Naše škola byla oslovena s požadavkem pomoci s vyplněním dotazníku. Děti přinesou domů ...více
15. 06. 2018

Příspěvek na ozdravný pobyt

Pojišťovna VZP nabízí příspěvek na ozdravný pobyt žáků - svých pojištěnců. Nutnos ...více
10. 05. 2018

Zápis - přijatí žáci

Seznam dětí přijatých do nového školního roku 2018/19 najdete zde. ...více

PÍSMENKOVÝ MÁG

Soutěž zaměřená na rozsah slovní zásoby, kdy děti tvoří co nejvíce slov ze zadaného slova: KOLEDOVAT. 3kolní soutěž se konala ve čtvrtek 21. 12. v čítárně.

6. a 7. ročník:

1. místo                               -              Ondřej Orság                    7. A                        33 bodů

2. místo                               -              Marek Mišák                     7. A                        18 bodů

3. místo                               -              Matěj Votava                   6. B                        16 bodů

 

8. a 9. ročník:

1. místo                               -              Matěj Kříž                                          9. C                        14 bodů

                                                           Kevin Miler                                        8. B                        14 bodů

3. místo                               -              Adéla Pavlasová                              9. C                        13 bodů

Školní projektová soutěž - zeměpis

Sedmé ročníky si připravily a předvedly v měsící listopad 2017 své projekty při zeměpisné soutěži. Vyhodnocení zde

Olympiáda v českém jazyce

Zpráva o letošní Očj zde

Školní kolo recitační soutěže

Zástupci tříd druhého stupně se sešli ve středu 15. 2. 17 v kinosále školy, protože se zde utkali nejlepší recitátoři jednotlivých tříd. Porota složená ze všech čtyř vyučujících českého jazyka měla opravdu těžkou práci, protože recitátoři se opravdu snažili a předvedli pěkný výkon. Nakonec se ale shodla a ve třetí kategorii (6. – 7. třídy) na třetím místě skončila Nela Nováková z 6. B, druhé místo obsadila Eliška Pozděnová (7. C) a zvítězila Anděla Benešová z 6. A. V nejstarší kategorii třetí místo získala Michaela Černíková (8. C), druhý skončil Matyáš Beneš a první Tereza Pešková, oba z 9. B.

foto

Mgr. Lucie Marková

Olympiáda z českého jazyka

Minulý týden proběhla Olympiáda z českého jazyka pro 8. a 9. ročníky. Výsledky zde.

Dějepisná olympiáda

Měsíc listopad byl zasvěcen Olympiádě z dějepisu - tentokrát na téma 18. století. Své znalosti nejen o době Marie Terezie porovnalo 17 zájemců z 8. a 9. tříd. 

Výsledky:

1. místoJiří Perútka                           29 bodů

2. místoMatyáš Beneš                      27 bodů       

3. místoBarbora Štolfová                 25 bodů        

                Ostatní účastníci

Michaela Černíková
Daniel Štěpán
Klára Herišerová
Tadeáš Dittrich
Lukáš Deák
Lukáš Wilda
Franišek Preissler
Jan Vopat
Lenka Froňková
Dominik Krejčí
Jaromír Švejdar

LALA SALAMA

Dne 21. 11. 2016 se konala školní soutěž o východní Africe, které se zúčastnily 7. ročníky. Soutěžící museli zodpovědět několik těžkých, pár lehkých otázek a také vyluštit křížovku. V její tajence vyšlo slovní spojení "lala salama", což  svahilsky znamená dobrou noc. Vyhrály dívky ze 7. B Petra Šímová, Kateřina Havlíčková, Michaela Kalinová a Tereza Sahulová. Dostaly jako odměnu samé dobroty. Dívkám gratulujeme a všem děkujeme za účast.

PÍSMENKOVÝ MÁG – školní soutěž ve slovní zásobě

V průběhu měsíce března se konala třídní kola soutěže – zadaným slovem byla KRASLICE – z tohoto slova zvládli nejlepší žáci vymyslet až 16 slov za 2 minuty.

Postupující z jednotlivých třídních kol výsledky finále najdete zde.

Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

Koncem ledna proběhla v 7. – 9. třídách písemná část školního kola soutěže v anglickém jazyce, kde si žáci zkoušeli své znalosti z gramatiky, porozumění textu a poslechu. V kategorii I. A se zúčastnilo 60 žáků 7. tříd a v kategorii II. A 90 žáků 8. a 9. tříd. 6 nejúspěšnějších žáků z každé kategorie postoupilo do ústní části, ve které mohli předvést své konverzační schopnosti.

Do okresního kola postupuje pouze vítěz z každé kategorie, a tak nás 10. 2. budou reprezentovat z kategorie I. A Míša Rosendorfová a z kategorie II. A Eva Čmuchařová. Přejeme jim hodně štěstí a držíme pěsti! 

Výsledky:
Kategorie I. A – 1. Michala Rosendorfová, 2. Omar Al-Eraidi, 3. Nikola Tataiová, 4. Anna Chalupecká, 5. Michaela Černíková, 6. Matěj Kříž
Kategorie II. A – 1. Eva Čmuchařová, 2. František Preissler, 3. Jakub Doubek, 4. Vojtěch Voleman, 5. Jakub Krupica, 6. Daniel Beran

 

Pythagoriáda

Dne 27.1. na naší škole proběhla matematická Pythagoriáda pro první stupeň. Pro starší ročníky je plánována až na březen. Všechny úlohy se týkaly dinosaurů.

Nejúspěšnější - zároveň postupující do okresního kola - byl Ondřej Hons s 11 body, dále pak Veronika Fuchsigová z 5.B, Vojtěch Dobrodinský  z 5.B a Jakub Horáček z 5.B s počtem 10 bodů z celkových 15.

Při řešení  jsem se pobavili, ale úkoly byly dost těžké .

Rozálie Frišová 5.B

 

Olympiáda z německého jazyka - školní kolo

Dne 13.1.2016 se konala ústní část školního kola olympiády z německého jazyka. Tomuto kolu předcházela písemná část, které se v prosinci zúčastnili všichni žáci osmých a devátých tříd na škole. Mezi nejlepší se probojovalo šest účastníků.

Umístění: 1. Michaela Kučerová, 2. Tereza Kotlíková, 3. Eva Čmuchařová, 4. Liliana Wiese, 5. Barbora Lacinová, 6. Ondřej Thomas. První dvě dívky nás budou dne 27.1. 2016 reprezentovat v okresním kole Olympiády z německého jazyka v DDM Ústí nad Labem. Blahopřejeme a držíme pěsti!

Zapsala: Mgr. Gabriela Vrkočová

Zeměpisná olympiáda - školní kolo 2016

Výsledky najdete zde.

MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 20.3. se necelé tři stovky našich žáků zúčastnili  mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. V šedesáti minutách si vyzkoušeli mnoho netradičních příkladů a porovnali své úsudky a znalosti. K příkladům zasedli žáci od druhých do devátých tříd. Jejich výsledky si zobrazíte zde.

Gratulace všem matematikům na předních místech a pro ty ostatní : Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Zeměpisná soutěž 7. ročníku

Mezitřídní soutěž 7. ročníku byla pořádána pod jménem Indonésie – po stopách lidojedů. Leták s vyhodnocením najdete zde.

Školní a okresní kolo soutěže v Aj

Na konci ledna proběhla na naší škole soutěž v anglickém jazyce v kategoriích I.A (žáci do 7. třídy) a II.A (8. a 9. třídy), kde se zúčastnilo téměř 20 žáků v obou kategoriích. Vítězkou v kategorii I.A se stala Eva Čmuchařová ze 7.B a v kategorii II.A Markéta Marečková z 9.A.

Obě žákyně nás vzorně a kvalitně reprezentovaly dne 12. 2. 2014 v okresním kole pořádaném DDM, kde M. Marečková obsadila sympatické 10. místo a E. Čmuchařová výborné 5. místo.

Gratulujeme k dobrým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy v rámci okresního kola.

Podrobnější informace o soutěži včetně výsledků naleznete na stránkách DDM zde.

Miroslav Mates  

Starší školní soutěže

Školní soutěže konané do konce roku 2013 najdete zde.

Olympiáda z německého jazyka - školní kolo

Dne 13.1.2016 se konala ústní část školního kola olympiády z německého jazyka. Tomuto kolu předcházela písemná část, které se v prosinci zúčastnili všichni žáci osmých a devátých tříd na škole. Mezi nejlepší se probojovalo šest účastníků.

Umístění: 1. Michaela Kučerová, 2. Tereza Kotlíková, 3. Eva Čmuchařová, 4. Liliana Wiese, 5. Barbora Lacinová, 6. Ondřej Thomas. První dvě dívky nás budou dne 27.1. 2016 reprezentovat v okresním kole Olympiády z německého jazyka v DDM Ústí nad Labem. Blahopřejeme a držíme pěsti!

Zapsala: Mgr. Gabriela Vrkočová

Těšíte se na velké přestávky venku?


Ne
2548
Ano
3525

ZŠ Vojnovičova

ZŠ Vojnovičova
Telefon a email vrátnice:
475 669 141
733 737 584
 
Telefon a email sekretariát:
475 669 143
 
Telefon a e-mail jídelna:
475 669 149
733 125 723

Telefon a e-mail družina:
725 415 327
 
Telefon a e-mail školní klub:
601 562 102
kucerova@zsvojnovicova.cz
 
Telefon a e-mail odloučené pracoviště:
733 737 591

 


ZŠ Vojnovičova


ZŠ Vojnovičova