04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více
13. 10. 2020

Rozvrhy-distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny základní školy v obdob ...více
06. 10. 2020

Tvoříme nové webové stránky

V současné době pracujeme na zcela nové podobě školních webových stránek. Děkujeme za ...více

MÍT SVĚT PŘEČTENÝ ANEB SPOLUPRÁCE KNIHOVEN A ŠKOL VE VZDĚLÁVÁNÍ V ÚSTECKÉM KRAJI

Projekt je spolufinancován Evropskou unií a MŠMT. Hlavním cílem projektu je propojování formálního a neformálního vzdělávání a rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků.

Do projektu je zapojeno 16 organizací z řad knihoven, škol, muzeí a dalších vzděláváacích institucí z Ústí nad Labem, Děčína, Loun a Litoměřic.Žáci pracují v různých tématických okruzích, naše škola se zapojila do tématu Tvorba komiksu a také do Mediální tvorby.

Návštěva v televizi Seznam

Díky projektu MÍT SVĚT PŘEČTENÝ, v němž naše škola spolupracuje se Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem, se vypravili žáci ZŠ Vojnovičova na exkurzi do TV Seznam v Praze. Prohlédli si tak nejen sídlo a zázemí televize, ale také samotná studia, z nichž se vysílá. Slečna průvodkyně dětem podrobně popsala a také ukázala postupy a místa vysílání, navíc objasnila řadu mediálních termínů – jako redaktor, komentátor či reportér. Mile ji překvapily znalosti a zkušenosti dětí, jelikož exkurze se zúčastnili především ti žáci, kteří pracují ve školních novinách Sosákova pětka či rozhlase ranní dvacítka. Návštěva tak byla pro všechny velmi zajímavá a podnětná.

Mgr. Lucie Marková

.