Občanské sdružení při ZŠ Vojnovičova, Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5 ...více
20. 11. 2017

Třídní schůzky a volby do ŠR

Informace o volbách do školské rady: Vyhlášení voleb do Školské rady Zá ...více
13. 11. 2017

Schůzka zástupců tříd

Schůzka zástupců tříd se uskuteční 13.11. v 17.30. Zástupci tříd zde načerpají informa ...více

Naše virtuální škola

Projekt  NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA je určen pro žáky druhého stupně  ZŠ. Jedná se o mediální projekt, ve kterém školáci sami točí tv reportáže, nahrávají rozhlasové reportáže, píší články a fotí, dělají prezentace. Učitelé spolupracujících škol se jednou měsíčně domlouvají na náplni a tématech pro žáky. Témata navazují na látku probíranou ve škole – příklad – zpracuj ve všech audio a video oblastech téma z přírodovědy, zeměpisu, zpracuj ho v cizím jazyce.

Materiály školáci vkládají na speciální webový portál www.nasevirtualniskola.cz, který je virtuálním společným prostorem pro všechny zapojené školy. Realizace projektu vyžadovala proškolení pedagogických pracovníků, koordinátorů a zapojení žáků nejen v mediální výchově.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Koordinátoři projektu:

• Mgr. Lucie Marková – školní časopis, oblast literární, textová
  • Mgr. Andrea Štolfová – natáčení a střih, oblast techniky a grafiky
  • Mgr. Eva Radimská – školní rozhlasové vysílání

Videa

Soutěžní video z Mikroskopování najdete zde.

Video ze sbírky na pomoc postiženým povodněmi najdete zde.

Reportáž z natáčení HS najdete zde.

Video ze zasedání žákovského parlamentu najdete zde.

Slavnostní zakončení projektu Naše virtuální škola

Dne 13.12.2013 několik žáků společně s paní učitelkou Štolfovou a Markovou odjelo do Děčína na slavnostní ukončení projektu a vyhlášení cen Naší virtuální školy.

Všechny školy zapojené v tomto projektu v průběhu roku natáčely různé reportáže a učily se pracovat s kamerou nebo foťakém či trénovaly ozvučení reportáží - slovy nebo hudbou.

Vyvrcholením celoročního snažení byl tří až pětiminutový film, který jsme měli vytvořit a který by měl sloužit jako vyučovací pomůcka. Náš tým vytvořil film s názvem Mikroskopování. Podívat se na něj můžete zde.

Celá akce byla velmi pěkná. Organizátoři si pro nás připravili bohaté občerstvení a velmi milého moderátora. Vše proběhlo v děčínském kině Sněžník. Musím uznat, že ostatní školy se také velmi snažily a konkurence byla veliká. A na závěr vám zde přikládáme listinu vítězů. Nemusíte se bát, naše škola je v ní také.

Vítězové v kategorii:

Cena za psanou reportáž: ZŠ Vojnovičova z Ústí nad Labem