04. 01. 2021

Aktuální informace k obědům

Sledujte, prosím, aktuální změny nabídek oběda v systému na stránce www.strava.cz, čís ...více
30. 12. 2020

Rozvrhy - distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, pro období 4. 1. 2021 - 10. 1. 2021 platí pro výuku 3. - ...více
04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více

Projekt „Zlepšujeme komunikační dovednosti“

Na jaře 2015 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu č. 56 k předkládání žádostí o finanční podporu individuálních projektů ostatních pro oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Naše škole se zapojila a začátkem léta 2015 začala realizovat projekt „Zlepšujeme komunikační dovednosti“. Z nabídek výzvy jsme využili možnost podpory výjezdu našich učitelů a žáků do zahraničí a tvorby tzv. čtenářských dílen.

V létě vyjeli 2 naši učitelé na jazykový pobyt na Maltu, na podzim pak vyjelo 40 našich žáků se 4 učiteli na stejný typ zájezdu a v průběhu celého 1. pololetí byly realizovány čtenářské dílny.

Celý projekt je pro celou školu nepochybně velkým přínosem.

Přínos čtenářských dílen

Realizace jednotlivých dílen výrazně pomohla propagaci naší nové školní čítárny, žáci si několikrát týdně můžou zapůjčit knihy. Přítomnost knih ve třídě a dostupnost v čítárně pozitivně posílila zájem o čtenářství. Realizované aktivity ukázaly další využití čítárny, větší zapojení beletrie i populárně naučné literatury do aktivit vzhledem ke klasickým učebnicím.

Fotografie čtenářské dílny najdete zde.

Výlet na Maltu

Celkem 44 žáků naší školy se zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu na Maltě částečně financovaného z fondů EU. Pedagogický dozor zajišťovali 4 pedagogové - Mgr. Andrea Krobová, Mgr. Lenka Brůhová, Mgr. Gabriela Vrkočová a Mgr. Eva Formánková.

V sobotu 14. 11. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili autobusem na letiště do Drážďan, odkud jsme se letecky s přestupem v Mnichově přesunuli na Maltu. Kolem poledne jsme přistáli v hlavním městě Malty - Valletta. Ještě před ubytováním jsme šli společně s naším průvodcem Georgem na orientační procházku po městečku Sliema, kde jsme byli ubytováni. Po ubytování v hotelu jsme se vydali na výlet lodí přes zátoku do hlavního a historického města Valletta.

V neděli jsme se po bohaté snídani vydali na celodenní výlet na ostrov Gozo, kam jsme jeli trajektem z městečka Cirkewwa.  Na ostrově jsme navštívili několik zajímavých míst a památek. Například památku UNESCO Ggantija Temples, pevnost Cittadella, zátoku s Azure Window a otužilci se dokonce vykoupali na krásné pláži Red beach.

V pondělí nás čekala první návštěva školy a rozřazovací test. Po vyučování jsme jeli na výlet do dvou historických měst Rabat a Mdina. Kde jsme měli možnost navštívit proslulou sklárnu a katakomby.

V úterý jsme po výuce vyrazili na další výlet, tentokrát do Národního Aquaria Qawra. Zde nás asi nejvíce zaujal podvodní tunel, kde jsme se cítili jako v hlubokém oceánu, ryby plavaly všude kolem nás. 

Středa byl poslední den našeho pobytu na Maltě. Šli jsme naposledy do školy, dostali jsme certifikáty. Na hotelu jsme dostali obědové balíčky a pak už nás čekala jen dlouhá cesta.

Domů jsme dorazili unavení, ale plní dojmů a nových zkušeností, které se určitě budou hodit v jazyce i v běžném životě.

Fotografie z akce najdete zde.

Líbí se vám ranní rozhlasové vysílání?


Ano
5710
Ne
4303

ZŠ Vojnovičova

ZŠ Vojnovičova
Telefon a email vrátnice:
475 669 141
733 737 584
 
Telefon a email sekretariát:
475 669 143
 
Telefon a e-mail jídelna:
733 125 723

Telefon a e-mail družina:
725 415 327
 
Telefon a e-mail školní klub:
601 562 102
klub@zsvojnovicova.cz
 
Telefon a e-mail odloučené pracoviště:
733 737 591

 


ZŠ Vojnovičova


ZŠ Vojnovičova