04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více
13. 10. 2020

Rozvrhy-distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny základní školy v obdob ...více
06. 10. 2020

Tvoříme nové webové stránky

V současné době pracujeme na zcela nové podobě školních webových stránek. Děkujeme za ...více
04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti samoživitelů, jejich rodiče a jinak znevýhodněné rodiny soubor informací, které mohou pomoci s výukou na dálku. Jedná se o nabídku volných dat a výpočetní techniky od několika různých dárců a zprostředkovatelů. pro konkrétní nabídky klikněte zde.

Informace o nabídce volných dat ke studiu pro potřebné žáky prostudujte zde: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/t-mobile-venuje-10-000-skolakum-neomezena-data

Nadaci stačí mailem zaslané doporučení pedagoga, který rodinu zná. V případě zájmu kontaktujte školu, sdělte svůj zájem a postupujte podle instrukcí.

Další možností je využití této nabídky:CETIN se svými partnery a s neziskovou organizací Česko.Digital nabízí potřebným rodinám se školními dětmi internet zdarma prostřednictvím svých obchodních partnerů: 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone. Navázali spolupráci s neziskovou organizací Česko.Digital s cílem nabídnout bezplatné připojení těm rodinám, které si z finančních důvodů nemohou dostatečně rychlý internet dovolit a jejichž děti se tak ocitají mimo systém distančního vzdělávání. Nabídka je platná do konce června 2021 nebo do vyčerpání plánovaného množství služeb. Celková hodnota zřízení a půlročního provozu tisícovky přípojek dosahuje výše přibližně 5,5 milionu korun. V případě zájmu sledujte stránky CETIN (s důležitými kontakty) a prostudujte konkrétní nabídky:

T-Mobile Pomáháme: https://www.facebook.com/TMobilePomahame/

10 000 SIM karet s neomezenými daty pro školáky zmizelo během jednoho dne. Proto počet navyšujeme na 20 000 a věříme, že pomůžeme rodinám, kde internet není samozřejmostí.

O2: https://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-centrum/680140-Zamestnanci_O2_pomahaji_znevyhodnenym_detem_s_internetovym_pripojenim_k_vyuce.html

IT pro děti - jeden z projektů obecně prospěšné společnosti Women for Women, který pomáhá ve spolupráci se základními školami zajistit dětem ze sociálně slabých rodin IT techniku pro distanční výuku, aby nebyly vyloučeny ze systému vzdělávání. Projekt je inspirován dalším projektem organizace s názvem Obědy pro děti. Více informací na www.women-for-women.cz/it-pro-deti.

Vodafone: https://www.vodafone.cz/o-vodafonu/o-spolecnosti/pro-media/tiskove-zpravy/detail/i-ve-druhe-vlne-pandemie-vodafone-pomaha/

Vodafone poskytne neomezené internetové připojení zdarma rodinám, které nemohou svým dětem zajistit on-line výuku. Senioři získají u stávajícího Tarifu 60+ neomezené volání. Zákazníci, kteří využívají aplikaci eRouška, navíc nebudou platit za data, která aplikace pro svůj provoz potřebuje. Společnost také poskytla 40 operátorů pro podporu trasování a myslí i na podporu firem. Vodafone věří, že telekomunikace mohou svět i současnou těžkou situaci pomáhat měnit k lepšímu.

 

 

 


archív novinek

Líbí se vám ranní rozhlasové vysílání?


Ano
5390
Ne
4225

ZŠ Vojnovičova

ZŠ Vojnovičova
Telefon a email vrátnice:
475 669 141
733 737 584
 
Telefon a email sekretariát:
475 669 143
 
Telefon a e-mail jídelna:
733 125 723

Telefon a e-mail družina:
725 415 327
 
Telefon a e-mail školní klub:
601 562 102
klub@zsvojnovicova.cz
 
Telefon a e-mail odloučené pracoviště:
733 737 591

 


ZŠ Vojnovičova


ZŠ Vojnovičova