Aktivity > Basketbal - okresní kolo

Basketbal - okresní kolo

417.jpg Dne 3. 5. 2022 se chlapci z 8. a 9. ročníků zúčastnili okresní kola v basketbale na ZŠ Mírová.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s pozdějšími vítězi celého turnaje, s domácím týmem ZŠ Mírová. Tento tým oplýval několika basketbalisty, se kterými jsme si nedokázali poradit a i přes vynaložené úsilí jsme si připsali první porážku.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti hokejové partě ze ZŠ Vinařská. V poměrně tvrdém utkání rozhodoval každý bod. Za stavu 2:2, kdy ještě zbývalo poměrně hodně času do konce, proměňujeme jeden trestný hod. Ten se nakonec ukázal býti klíčový a připsali jsme si tak vydřenou výhru 3:2.

V základní skupině nás čekal ještě jeden zápas, a to proti týmu ze ZŠ Rabasova. V tomto utkání se k výbornému výkonu rozehrál náš jediný basketbalista Martin Brůha (8. A), který s pomocí ostatních spoluhráčů vystřílel pro náš tým výhru. Touto výhrou jsme se kvalifikovali do semifinále, kde na nás byl opět připravený tým plný basketbalistů, tentokrát ze ZŠ České mládeže. Kluci z týmu SLUNETY ukázali své kvality a zaslouženě si došli do finále.

Nás čekal souboj o třetí místo proti týmu ZŠ Elišky Krásnohorské. Bohužel i tento tým měl k dispozici 4 basketbalové hráče, což na náš bylo příliš, a tak jsme skončili na neoblíbeném bramborovém místě.

Ve zkratce, koho jsme mohli porazit, toho jsme porazili, s kým jsme mohli překvapit, jsme nepřekvapili. Všichni kluci si zaslouží pochvalu za vynaložené úsilí a předvedené výkony. Doufám, že takovou snahu předvádějí i ve školních lavicích :))

Cekové krásné 4. místo z okresního kola v soutěži týmů ZŠ-UL

Michal Sedlák