Aktivity > Evropský týden udržitelného rozvoje

Evropský týden udržitelného rozvoje

Od 20. do 26. 9. 2021 se naše škola zapojí do aktivit souvisejících s výchovou k udržitelnému rozvoji.

Podstatou myšlenky udržitelného rozvoje je snaha spravovat naše přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství tak, aby se ho přinejmenším ve stejné míře dostávalo i těm, kteří přijdou po nás.

Témata udržitelného rozvoje lze jednoduše popsat ve třech vzájemně propojených oblastech. Symbolicky se jim říká pilíře udržitelného rozvoje.

Enviromentální pilíř

Soustředí se na omezování znečištění, šetrnost při těžbě a spotřebě neobnovitelných zdrojů, ochranu vzácných ekosystémů nebo boj s klimatickými změnami.

Ekonomický pilíř

Věnuje se hospodářskému růstu, nezaměstnanosti, mezinárodnímu obchodu, globalizaci, rozvoji regionů či organizaci firem ve vztahu k ostatním dvěma pilířům.

Sociální pilíř

Zabývá se soudržností mezi jednotlivými generacemi nebo společenskými skupinami, rovnými právy, přístupem ke vzdělání nebo omezováním chudoby.