Aktivity > Násobík - školní soutěž

Násobík - školní soutěž

Během měsíce dubna proběhla na naší škole matematická soutěž NÁSOBÍK. Jedná se o soutěž v malé násobilce a záleží na tom, kolik dotyčný závodník vypočítá příkladů za časový limit 3 minuty. Soutěžily 4. a 5. ročníky. Nejdříve proběhla třídní kola, z každé třídy postoupili do školního kola 3 nejlepší žáci. To se konalo v jídelně, zúčastnilo se 18 nejlepších a nejrychlejších počtářů. Vítězem se stal žák, který za 3 minuty dokázal správně vypočítat 112 příkladů !!!! Nejen on, ale i ostatní soutěžící si zaslouží velkou pochvalu. Drobnou odměnu si odnesli všichni účastníci školního kola. Gratulujeme!

(H. Tomešová, Š. Pojerová)