Aktuality > Přijímací zkoušky z matematiky nanečisto

Přijímací zkoušky z matematiky nanečisto

Na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy založili Jarmila Robová, doc., Vojtěch Žák, doc. a Tereza Hannemann, Ph.D dobrovolnickou skupinu na doučování dětí. Studenti pomáhají téměř 400 dětem, zejména s matematikou. Během této práce si uvědomili, jak důležité je úlohy nejen správně spočítat, ale umět výsledky i správně zaznamenat do přiložených archů, zvládnout anonymní prostředí a dodržet časový limit. Rozhodli se na tuto situaci reagovat tak, že připravili jeden termín (24. 4. 2021) přijímaček na čtyřleté SŠ z matematiky nanečisto; on-line pro všechny děti zdarma.
 Více o akci na stránkách:
 Uspořádání přijímaček nanečisto zdarma nijak nevyjadřuje postoj k Cermatu; pouze pragmaticky reaguje situaci, kdy děti, jejichž rodina nemá na komerční přípravu finance, mají menší šanci v přijímacím řízení uspět.