Pro žáky > Archiv akcí školy > 2019-2020 > Provoz školy s ohledem na COVID - 19

Provoz školy s ohledem na COVID - 19

28. 08. 2020

Provoz školy s ohledem na COVID - 19

Vážení zákonní zástupci, z dosavadních zkušeností vyplývá, že účinnou metodou, jak zastavit šíření nákazy, je důsledné dodržování hygienických návyků a preventivních opatření. Omezte proto na minimum svoji přítomnost ve škole, v případě nutnosti se vždy PŘEDEM objednejte telefonicky (475669141). Do školy vstupujte pouze přes vrátnici/recepci, kde se ohlásíte a dle pokynů zapíšete do knihy návštěv. Osoby s příznaky respiračního onemocnění nemohou být do školy vpuštěny.

Škola zajišťuje v rámci své kompetence např. dezinfekci rukou, úklid prostor, dodržování základních hygienických pravidel, nevpouští do budovy nemocné osoby apod. V případě jakýchkoliv příznaků počínajícího infekčního onemocnění (zvýšení teplota, kašel, dušnost, zažívací obtíže, ztráta čichu či celková slabost) neposílejte své dítě do školy, informujte ošetřujícího lékaře.

Žák, který se dostavil do školy a vykazuje i jeden z příznaků, musí být z výuky vyloučen a odveden ze školy zákonným zástupcem. Školy mají povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňují podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že jsou povinny zajistit oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví).

Místně příslušná KHS nařizuje speciální protiepidemická opatření s ohledem na aktuální situaci a místní podmínky, např. nařizuje ohniskovou dezinfekci, izolaci, karanténu, lékařský dohled, zvýšený zdravotnický dozor, krytí úst a nosu, provádění zdravotního filtru apod.

Roušky  V budově školy či školského zařízení není povinnost nosit roušky. Nicméně doporučujeme, aby pro případ potřeby žák s sebou měl roušku v tašce. Povinnost nošení roušek by se však mohla vztahovat na pořádání hromadných akcí (více u informací k hromadným akcím). Zavedení povinnosti nosit roušky se řídí podle stupně pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví, tzv. semaforu.

U chronicky nemocných žáků či alergiků s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost, že se nejedná o infekční onemocnění. Po odevzdání lékařského potvrzení je dítěti umožněn vstup do budovy školy. Potvrzení se odevzdává pouze jednou.

Manuál MŠMT zde

Podrobněji k MANUÁLU MŠMT zde: https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1

KHS Ústeckého kraje: jan.bechyne@khsusti.cz