Aktivity > Pythagoriáda

Pythagoriáda

Pythagoriáda je matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Každé zadání sestává z patnácti úloh na prostorovou představivost a logické uvažování. Aby řešitel byl úspěšný, musí mít 10 a více bodů. Ze školních kol mohou žáci postoupit do okresních, a následně až do krajských kol. Při této soutěži se nepoužívají tabulky ani kalkulačky.

Okresní kola proběhla 7. prosince 2021. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v České republice se konala okresní kola ve všech krajích ČR elektronickou formou bez nutnosti osobního setkávání žáků z různých škol. Žáci  soutěži ve svých domovských školách pod dohledem svého vyučujícího a prostřednictvím videokonference, také pod dohledem organizátora okresního kola.

Do okresního kola z naší školy postoupili a školu reprezentovali tři žáci. Klukům za reprezentaci děkujeme a k výsledkům v okresním kole (3., 19. a 27. místo) gratulujeme. Přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.