Aktivity > Recyklohraní - závěrečná aktivita

Recyklohraní - závěrečná aktivita

773.jpg Do posledního úkolu se tentokrát zapojili kromě žáků prvních a druhých tříd i žáčci z nuláčku a pomohli i třeťáci.

Pátým úkolem bylo žákům přiblížit význam baterií a spotřebiče, které ji využívají. Nezapomněli jsme připomenutí důležitost třídění, recyklace baterií a jejich správné odevzdávání. Úkol jsme rozdělili do čtyř aktivit.

První aktivita bylo zhlédnutí tematického instruktážního videa s názvem Bezpečný svět (s) baterii a povídání si o bateriích, jejich využití a skladování.

Druhou aktivitou byla skupinová práce s pracovním listem Bezpečný svět (s) baterií. Žáci hravou formou zjistili, kam se baterii odevzdávají a jaké spotřebiče mohou baterie využívat.

Třetí aktivitou bylo zhotovení svého maskota žábáka Bata, který  je symbolem pro třídění a recyklaci baterií. Ve třetí třídě došlo i k závodům žabáčků k bateriím.

Čtvrtou aktivitou bylo zhotovení propagační výstavy pro své spolužáky. Díky těmto propagačním výstavám se do úkolů Recyklohraní zapojuje stále více tříd.