Aktuality > Testování 22. 11 a 29. 11. 2021

Testování 22. 11 a 29. 11. 2021

Testování antigenními testy bude probíhat vždy na začátku první vyučovací hodiny v kmenových třídách, a to ve dnech:

22. 11. 2021

29. 11. 2021

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splnili podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. TYTO SKUTEČNOSTI PROSÍM DOLOŽTE CERTIFIKÁTEM NEBO POTVRZENÍM.

Testování ve škole lze nahradit platným negativním testem z odběrového místa.

Pokud se dítě nebo žák screeningového testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením MZ (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení). Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování. Z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou plošně vyjmuty:

·         osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování povinnosti nosit ochranný prostředek, nebo

·         osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen respirátor (v tomto případě je osoba povinna nosit alespoň zdravotnickou roušku nebo obdobný prostředek), s výjimkou případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že osoba nemůže mít nasazen žádný ochranný prostředek.

Celý text: INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ