Aktivity > Tradiční florbalový podzim a ZŠ Vojnovičova

Tradiční florbalový podzim a ZŠ Vojnovičova

550.jpg Ve středu 9.11. 2022 se v okresním finále ve florbale mladší děvčata ze III. kategorie (6.-7. třídy) umístila na nádherném celkovém 2. místě. Během celého turnaje naše děvčata ani jednou neprohrála, ale lepší celkové skóre nakonec na pomyslný trůn vyneslo děvčata ze ZŠ Vinařská, se kterými jsme hned v prvním zápase uhráli remízu 2:2. I přesto nás ale na jaře možná čeká krajské kolo, neb na ZŠ Vinařská asi nepostaví tým a postupové místo nám přenechají. Historicky by tento postup byl v rámci florbalu děvčat u nás na škole velkým úspěchem = pojďme tedy doufat, že to klapne

16.11. 2022 jsme vyrazili na okresní finále s mladšími chlapci do Mojžíře na ZŠ Hlavní. Skupinu jsme parádně rozjeli dvěma úvodními výhrami, klukům tam padalo vše, na co sáhli. Bohužel poslední zápas ve skupině, ač jsme měli herní převahu, kluci netrefovali branku a nakonec jsme tento zápas o přímý postup do semifinále prohráli se ZŠ Hluboká. V podstatě nebylo nic ztraceno, stačilo vyhrát čtvrtfinálový zápas se ZŠ Elišky Krásnohorské a byli bychom zpět. Nakonec skončili na 5. místě ve skupině. Myslím však, že na nás vysypal trochu pytel smůly a věřím, že tento tým ještě své kvality v budoucnu prokáže.

Posledním želízkem v ohni byl florbalový turnaj ZŠ starších chlapců (8. a 9. třídy). Los nás přiřadil do základní skupiny konané na ZŠ Rabasova ve středu 30.11. Po letech se sešel náš hvězdný tým, který se v rámci Čeps. florbal. cupu ve školním roce 2018/2019 dostal až do národního kola. Ač se kluci snažili a dali i celkem slušný počet branek, ze základní skupiny jsme nepostoupili.

Za podané výkony všem našim reprezentantům a reprezentantkám moc a moc děkujeme a budeme na jaře držet pěsti mladším děvčatům v krajském kole: za prvé, aby naše účast vůbec vyšla, a za druhé, abychom se tam slušně umístili.                               (Mgr. J. Hájek).