Aktivity > Virtuální exkurze v jaderné elektrárně Temelín

Virtuální exkurze v jaderné elektrárně Temelín

381.jpg Exkurze se konala 16. února 2022 v kinosále naší školy.

Po celou dobu nás provázely dvě velmi milé paní, které o elektrárně věděly snad vše. Mohli jsme vidět jádro elektrárny a dozvědět se různé zajímavosti o běžném provozu elektrárny, například jak chodí zaměstnanci oblečení ve speciálním oděvu. Další zajímavá informace byla, že průměrně člověk za nabíjení telefonu za rok zaplatí 23 Kč.

Během virtuální prohlídky probíhaly vědomostní soutěže, ve kterých uspěli dva žáci 7.A. Výherci obdrželi balíček plný užitečných dárků od firmy ČEZ.

Byl to zajímavý a velice přínosný zážitek, jsme moc rádi, že jsme měli možnost zažít exkurzi z pohodlí naší školy.

Článek napsaly: Anna Ellen Krobová a Veronika Jurníčková