<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>
Deskovky se seniory 21.11.2023

V pátek 10.11 jsme navštívili Domov pro seniory Bukov.

Po přivítání jsme přednesli legendu o sv. Martinovi a několik básniček, které jsme měli připravené.

Potom už začal souboj v deskových hrách. U jednoho stolu se hrálo Prší, u dalšího Člověče, nezlob se nebo PEXESO. V hraní jsme se střídali nebo fandili ostatním. Myslel jsem si, že bude snadné porazit dědečky a babičky. Nebyla to pravda. Bylo vidět, že v hraní jsou opravdu dobří. A to jsme je vůbec nešetřili.

Návštěva utekla rychle a museli jsme se rozloučit. Jsem soutěživý, tak se mi návštěva moc líbila. A doufám, že i všem ostatním. Budu se těšit na příště.

Svatomartinský průvod 12.12.2023

Jako každý rok se na naší škole i letos konal Svatomartinský lampionový průvod, kdy přijel svatý Martin a jeho kůň s doprovodem římských vojáků. Kromě připomínky staré legendy o svatém Martinovi se sejdou žáci, jejich rodiče, učitelé a přátelé školy a společně se vypraví na lampionový průvod po okolí naší školy. Také se přítomní mohou pobavit při krátkém programu našich žáků a ochutnat domácí pečivo, teplý čaj nebo si opéct vuřty. Akce je pořádána žákovským parlamentem a zaměstnanci naší školy. Děti z prvního stupně se postaraly o velmi pěknou výtvarnou výzdobu. Průvodcem večera se stal absolvent naší školy, ozvučení se ujali přátelé školy. Díky tomu si program - písničky v podání sboru i přednes legendy - užili návštěvníci ke své spokojenosti.

Podívejme se na akci z úhlu různých lidí. Začněme z úhlu žáka 9. třídy, neboli prodavače - deváťáci začali přinášet produkty na betonové hřiště u školy zhruba hodinu před začátkem akce, následně produkty vystavili na prodejní stoly, tedy lavice za jejich třídy. Nakonec se všechno srovnalo, připravilo a začalo se prodávat. Žák 9. třídy popisuje, že se střídala chvíle, kdy byl klid a kdy byl nával lidí, ale zvládali to. Každá třída tak prodala své výrobky.

Pokračujme z úhlu žákyně 5. A. Žákyně se chtěla sejít se svoji kamarádkou, a nakonec se společně vypravily do průvodu, když se vrátily zpět, koupily si popcorn.

Akci u příležitosti svatého Martina si všichni užili a těší se na příští rok.

(žáci Mediální výchovy)

1. místo soutěže v soutěži T-PROFI 10.11.2023

Ve středu 8. listopadu se čtyři žáci 5. A ze Základní školy Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5, příspěvková organizace společně se studenty Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické Ústí nad Labem, příspěvková organizace a firmou KONE zúčastnili krajského kola soutěže T-PROFI, kterou již několikátý rok organizuje Okresní hospodářská komora Chomutov.

Soutěž je koncipována jako propagace inovační spolupráce zaměstnavatelů, vzdělavatelů a podpora vzdělávání pro praxi. Základní aktivitou letošního kola bylo sestavení roboticky ovládaného modelu autíčka ze stavebnice MERKUR.

Náš vítězný tým postupuje do celorepublikového kola, které se uskuteční 17. 18. června 2024 v Aquaparku Čestlice.

Recyklohraní - 1. úkol 01.11.2023

Žáci Ekotýmu se opět zapojili i v letošním školním roce do plnění úkolů v rámci projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

1. úkol se zabýval otázkou plýtváním v oblasti textilního a oděvního průmyslu.

Žáci k danému tématu natočili video.

Za svou práci obdrželi nejen body do soutěže, ale také poděkování od organizátorů projektu. Prohlédněte si diplom.

Logická olympiáda 05.10.2023

Registrace do Logické olympiády 2023 skončila 30.9.2023.

Děkujeme všem za zájem, loňský rekord jsme překonali o více než 6500 účastníků.

Počet registrovaných soutěžících pro letošní rok: 101296  z 3986 škol , mezi nimi je i naše škola.

Z Vojnovičovky se do Logické olympiády zapojuje 30 dětí.

Přivítání prvňáčků 04.09.2023

4. září v 9 hodin jsme přivítali nové žáky. Do školy se těšili nejen prvňáčci, ale i žáci nuláčku. Všem přejeme úspěšný školní rok 2023/2024.

Využití chatbotů ve vyučování 01.09.2023

Vyučující naší školy využili nabídky nevšedního workshopu o využití moderních technologií ve výuce. Dozvěděli se, jak efektivně využívat chatboty ve výuce a k podpoře porozumění komplexním učebním tématům, k motivaci a aktivizaci žáků a k vytváření interaktivních učebních situací.

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 30.06.2023

V závěru školního roku v termínu 26.-28. června jsme se s  žáky 2. stupně zúčastnili  Mistrovství České republiky školních týmů v šachu konaného ve Zlíně. Naši školu a kraj reprezentovali Ondřej David, Jan Čech, Petr Olbricht, David Mikulenka a Jakub Jeřábek.

Tento vrcholný turnaj, na který postupují vždy 2 nejlepší týmy z každého kraje, hrají u 2. stupně převážně závodní hráči. Hodně tedy záleží na tom, kolik a jak silných závodních hráčů z místních šachových klubů se na dané škole zrovna nachází. Daný tým je pak optimálně buď složen jen ze závodních hráčů, nebo je doplněn nejlepšími přímo na škole vytrénovanými hráči.

I řada našich hráčů šachově vychovaných a trénujících na naší škole zároveň hraje více či méně intenzivně i závodně za ústecký šachový oddíl. Nicméně papírové výkonnostní hodnocení (ELO) našich hráčů nás řadilo na startovní čáře na 29. místo z 30 týmů, tedy na místo předposlední. Výsledek někde okolo středu tabulky by tedy byl úspěch.

Přestože naši hráči podali velmi solidní a zodpovědný šachový výkon, stačilo to pouze na 25. místo. Není to tedy úplně velká sláva, ale já osobně si z turnaje odnáším velmi dobrý pocit z přístupu a šachového herního projevu našich hráčů. Za to jim všem velmi děkuji.

Ing. David Hozda

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>