<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>
Mladý záchranář 21.06.2023

Okresní kolo soutěže

Letošní, již 16. ROČNÍK, soutěže MLADÝ ZÁCHRANÁŘ se konal 16.5.2023 na HZS ve Všebořicích. Naši školu zastupovaly 2 družstva.  Družstvo Vojnovičova 1 ve složení žáků 7.B třídy: Jakub Doubrava, Martin Šnajdr, Radka Kašparová a Nina Pirklová se umístilo na nečekaném 3.místě. Družstvo Vojnovičova 2 ve složení 3. žáků 7.C: Martin Meissner, Tomáš Reichel, Natálie Ševčíková a 1 žákyně 8.A Lucie Nováková se umístilo na krásném 9. místě z celkem 12 soutěžních družstev.

Soutěž probíhala v řešení úkolů na jednotlivých stanovištích: 1.pomoc, civilní obrana, dopravní problematika, topografie, střelba ze vzduchovky, vědomostní test apod.

Vlastimila Jošková

Závěrečné vystoupení 6. ročníků 21.06.2023

Ve středu 21. 6. pozvali letošní šesťáci své mladší spolužáky z 5. a 4. ročníku na své divadelní představení. Po vánočních pohádkách (ty jsme viděli v 1. pololetí) si nacvičili výstup na téma řeckých pověstí. Žáci 5. ročníku se těší na postup na 2. stupeň a na dramatickou výchovu, která je součástí výuky v 6. třídě.

Branný závod POKOS v Tisé 20.06.2023

V pátek 9. 6.2023 se 2 týmy naší školy zúčastnili krajského kola branného závodu POKOS O pohár velitele KVV Ústí nad Labem. Branný závod probíhal ve vojenském prostoru v Tisé. Týmy soutěžily v šesti disciplínách: hod granátem do vytyčeného prostoru, kondiční závod lehy-sedy a dřepy, střelba ze vzduchovky, vědomostní test na téma Armáda ČR, překážkový běh a zdravověda a 1. pomoc.

Tým PAŠTET se umístil na krásném 2. místě ve složení: 7. B Daniel Rubinstein, Vojtěch Průša, Ivan Rudenko, Eliška Milfaitová a 2 žáci 7. A Lukáš Pírek, Dominik Kindl. Přivezli jsme velký stříbrný pohár, stříbrné medaile, diplom a pamětní list. 2. tým naší školy se umístil na 6. místě žáci 7. B Jakub Doubrava, Radka Kašparová, Nina Pirklová, žáci 7.C Martin Meissner, Tomáš Reichel a Marek Polena ze 7.A.

Vlastimila Jošková

Úspěch v literární soutěži 19.06.2023

Naše škola se zapojila v letošním školním roce do soutěže SLAVKOVSKÉ MEMENTO 2023, do níž přispěli žáci z celé republiky, a zajímavá práce žákyně naší školy se dočkala ocenění. Emma S. získala 2. místo v historicko-literární soutěži. Porotu oslovila povídkou Pozdrav z východu, kterou zasadila do období 2. světové války, téma zpracovala jako deníkový záznam z pohledu sovětského vojína.

Soutěž organizuje Čs. obec legionářská a Zájmové sdružení právnických osob Slavkovské bojiště Austerlitz. Slavnostní vyhlášení výsledků 19. ročníku literární soutěže SLAVKOVSKÉ MEMENTO 2023 se konalo ve středu 14. června 2023 v Klubu zastupitelů města Brna. Gratulujeme!

Změna začíná Tebou 12.05.2023

Dne 4. května se konalo předávání cen v Muzeu města Ústí nad Labem  za účast ve švýcarském projektu Swiss Cleantech Změna začíná s Tebou. Naše třída 8.A měla za téma žádný hlad a klimatická opatření. S tímto tématem jsme se umístili těsně pod stupni vítězů.

Byli jsme poctěni, že jsme mohli reprezentovat naši třídu a převzít poděkování od švýcarského velvyslance Philippe Guex.

Třída 8.A

Recyklohraní 3. úkol 02.05.2023

V rámci 3. úkolu v projektu Recyklohraní bylo naším úkolem vysvětlit žákům, co to jsou mokřady a jaký je jejich význam pro zadržování vody v krajině a v čem prospívají živočichům, rostlinám a nám lidem. Poskytnout žákům informace o tom, že je velmi přínosné a potřebné obnovovat nebo budovat nové mokřady v krajině. Žáci 8. ročníku v rámci Ekosemináře připravili pro mladší žáky kvarteto a zhlédli instruktážní video na téma Mokřady a tajemství ztracené vody. Mladší žáci z 1. a 2. tříd přidali k tvorbě dále pohádku a modelování mokřadů (zpráva). Poděkování zde

Představ svého zvířecího miláčka 24.04.2023

15. 5. žáci přivedli či přinesli do školy svého zvířecího miláčka, představili jej a předvedli kousky, které spolu umí. Od šneků přes morčata a křečky až po pejsky jsme zažili pěkné odpoledne.

Edu.Lab 24.04.2023

Dne 13. 4. se třída 8. A zúčastnila projektu Edu.Lab. Jde unikátní projekt společnosti Škoda Auto pro podporu technického vzdělávání mezi žáky základních a středních škol. Cílem projektu je ukázat žákům moderní technologie a nadchnout je pro studium techniky na středních a vysokých školách. Seznámili jsme se s moderními technologiemi jako je robotika, umělá inteligence, 3D tisk, virtuální realita nebo AI. Mohli jsme se svézt v elektromobilu Enyaq iV a zeptat se, jak funguje a co jsou jeho výhody. Exkurze se nám líbila, vyzkoušeli jsme si moderní technologie, diskutovali o kyberbezpečnosti a seznámili se s výhodami elektromobilů.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>